Гръцкият баскетболен гранд Олимпиакос загуби от Макаби в Тел Авив с 84:90 във вълнуващ мач от деветия кръг на Евролигата, който видяхте директно в ефира на MAX Sport 1 HD.

Срещата беше много равностойна, но по всичко изглеждаше, че ще бъде спечелена от гърците, които в средата на третата четвърт водеха с десет точки разлика и играеха много стабилно.

След това обаче израелците се вдигнаха и обърнаха резултата, като поддържаха преднина от 5-6 точки до края.

Българският национал Александър Везенков направи пореден силен мач с дабъл-дабъл - 17 точки и 10 борби. Единственият по-резултатен в неговия отбор бе Янулис Ларендзакис с 21 точки.

За победителите америакнецът Уейд Болдуин завърши с 22 точки, а Лоренцо Браун добави 16 с пет борби.

Олимпиакос остава на втората позиция в класирането с шест победи и три загуби. Макаби вече е седми с пет победи и четири загуби.

Шампионът Анадолу Ефес постигна изключително убедителна победа при гостуването си на Олимпия Милано - 81:50. Уил Клайбърн се размина с дабъл-дабъл, но реализира 24 точк ии направи девет борби. Този мач гледахте по MAX Sport 2 HD.

Анадолу е десети с четири победи и пет загуби, а Олимпия МИлано е 15-и с три победи и шест загуби.

В друг мач от снощи Барселона удари Партизан в Испания със 79:68. Успехът на каталунците бе излъчен по MAX Sport 4 HD.

Едва с 13 точки Николас Лапровитола бе най-резултатен за победителите, но те показаха много добра игра в защита. Така те са четвърти в класирането с шест победи и три загуби. Сърбите са 11-и с четири успеха и пет поражения.

В другите мачове от вечерта:

Монако - Фенербахче 93:96

Алба Берлин - Цървена Звезда 84:88 след продължение

Валенсия - Реал Мадрид 73:80

Днес може да гледате още един мач от този кръг. В 21:30 часа Баскония приема Жалгирис, а прякото предаване ще върви по MAX Sport 1 HD.