Олимпиакос (Пирея) и Александър Везенков ще играят във Финалната четворка на Евролигата за втори пореден сезон. Това стана факт, след като спечелиха мач №5 от четвъртфиналната серия с Фенербахче с 84:72 и така продължават напред след общ резултат 3-2.

Везенков и останалите играчи на Йоргос Барцокас затвърдиха тенденцията, че когато се стигне до пети мач в модерната история на Евролигата, то домакините неизменно печелят - това вече се случва за шестнадесети път от също толкова на брой серии.

Срещата гледахте на живо по МАX Sport 2 HD.

На трибуните в Пирея бе и Майк Браун - Треньор №1 на сезона в НБА и наставник на Сакраменто. Кингс са отборът, който държи правата на Везенков за НБА и се говори все по-упорито, че българското крило може да акостира в столицата на Калифорния за следващия сезон.

Пред погледа на Браун родната звезда влезе трудно в мача, точно както бе и в предходния двубой в Истанбул, когато бе ограничен до само 2 точки. Сега 206-сантиметровият стрелец вкара толкова в рамките на първото полувреме, след като "фенерите" го пазеха изключително здраво, но след почивката се разигра и напомни за истинските си способности, като в крайна сметка завърши двубоя със 17 точки, вкарвайки и заключителните две в серията срещу "фенерите".