Александър Везенков и Костас Слукас не стигнаха на Олимпиакос, който загуби драматично четвъртия мач от серията в плейофите на Евролигата срещу Монако - 77:78.

Гледахте драмата по MAX Sport 1 HD, а сега ще чакаме и двубой №5, който да реши участника във Файнъл фор на турнира в Белград.

Саша Везенков завърши със 17 точки, като последната четвърт донесе само 2 от тях и това вероятно бе решаващо.

Олимпиакос се задъхва, когато един от българина и Слукас не е силен в стрелбата, а гръцкият ас (19 т. в мача) изпусна от тройката да донесе победата със сирената. Преди това той изведе напред гостите малко повече от минута преди края, но Дуейн Бейкън стреля от средно разстояние и върна точка аванс на Монако.

Везенков завърши не само със 17 точки, но и с 8 борби (5 в отбрана) и 5 асистенции. Несъмнено това е лидерът на гръцкия гранд, но ще трябва да е отново на много високо ниво в мач №5 на 4 май, сряда, когато в Пирея ще се решава всичко в серията.

От първия ред драмата изгледа Кевин Дюрант, една от суперзвездите на NBA който играе в Бруклин Нетс. Именно този тим избра Саша в драфта преди няколко години. Дюрант отпадна от плейофите зад Океана и е в Европа на почивка. Той видимо подкрепяше домакините заради приятелството си с Майк Джеймс от Монако (завършил с 18 точки).

Бейкън с 21 т. бе най-резултатен за успеха на монегаските, които имаха височайшата подкрепа и на принц Албер - голям спортен фен, който аплодираше от ложите на зала "Гастон Медесен".

В друга драматична среща Байерн успя да надвие Барселона с 59:52, като след първото полувреме изглеждаше, че домакините ще спечелят сравнително лесно. Преднината от 11 точки (36-25) обаче заблуждава, когато имаме насреща най-силния тим от редовния сезон.

Барса се върна в играта и натисна, особено в последната четвърт, за да търси обрат. Но основни оръжия като Никола Миротич (едва 7 т.) изневериха, а за Байерн най-силен бе Ник Уейлър-Баб с 12 т.

И тук ще има пети мач - във вторник, 3 май, от 21 часа в Барселона.

На Файнъл фор вече се класираха Реал Мадрид и Анадолу Ефес, шампион от миналия сезон.