Монако спечели убедително гостуването си в Пирея на Олимпиакос в Евролигата - 96:72 (40:28), с което изравни серията в първия плейофен кръг на 1-1 победи.

Гледахте двубоя по MAX Sport 2 HD.

Следващите два мача са в Княжеството, а Везенков и компания изпуснаха добър шанс да вземат аванс преди тях, като не успяха да зарадват лудата си публика.

Над 11 500 фенове не спряха да подкрепят "червено-белите", но радост нямаше.

Монако не започна убедително, като първата четвърт бе спечелена от домакините с 16:10. Но втората бе повратна - след нея гостите се оттеглиха на почивката между полувремената с 12 точки аванс.

Звездата на Монако Майк Джеймс избухна през второто полувреме, като завърши с 23 точки (21 след почивката). Везенков завърши с 14 точки (най-резултатен в тима му), 4 борби и асистенция.

Третата среща е в сряда в Монако и ще бъде предавана пряко по MAX Sport 1 HD от 22:00 часа.