ЦСКА спечели с 85:72 първото издание на Вечното дерби в родния баскетбол за сезона. Така "армейците" нанесоха на историческия си съперник първа загуба през сезона и след това развитие единствено Черноморец продължава да бъде непобеден до момента в Националната баскетболна лига.

Срещата гледахте по MAX Sport 2 HD.

"Червените" грабнаха водачеството в зала "Триадица" рано-рано в мача и почти не го изпуснаха до самия край в интересен и доста здрав сблъсък. Още преди почивката Джон Флорвиъс се сдоби с 4 лични нарушения, което наруши тактиката на "сините", а през втората част те за кратко поведоха в резултата, но ЦСКА бързо поправи това.

Американците Кейлъб Уесън и Брендън Йънг поведоха ЦСКА към победата, реализирайки общо 44 точки. Уесън се отличи с 24, от които 20 преди почивката, а също така овладя и 9 борби. Йънг пък добави 20 плюс 9 асистенции.

Васил Бачев и Георги Боянов реализираха съответно 15 и 13, докато Божидар Аврамов се отчете с 6 и 6 асистенции в дебюта си за клуба.

Златин Георгиев с 18 бе най-резултатен за "сините", а Алън Арнет реализира 17.