Шампионът Балкан победи Рилски спортист с 81:70 като домакин в мач от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига. Можехте да го наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD.

С третия си успех до момента баскетболистите на Балкан държат място в топ 3 на временното класиране заедно с лидера Черноморец и Спартак Плевен, докато самоковци допуснаха трето поредно поражение и продължават с актив 1-3. Рилски спортист бе воден от треньора Любомир Киров след обявеното в минутите преди срещата напускане на досегашния наставник Младен Манойлович.

Мартин Сотиров бе най-резултатен за успеха на домакините с 19 точки, 5 борби и 6 асистенции. Карл-Йохан Липс добави 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Малик Топин се включи с 13 точки и 8 борби.

Чавдар Костов реализира 25 точки за Рилски спортист, а Джоузеф Лоусън се отчете с 21 точки и 7 борби. Гостите загубиха Алекс Симеонов още в края на първата част заради контузия на глезена, а мача пропусна Крис Минков, който ще отсъства около месец, тъй като е претърпял операция на рамото. Контузени в лагера на самоковци са още Майкълин Скот и Крейг Осаихвувуомван.

Голямото дерби на кръга е в понеделник от 20:00 часа. Левски е домакин на ЦСКА, а прякото предаване ще бъде в ефира на MAX Sport 2 HD.