Шампионът в Евролигата включи на необходимата скорост в най-точния момент. Анадолу Ефес изригна с голяма победа като гост на Олимпия (Милано) в първия мач от плейофната серия - 64:48.

Успехът на турския тим дойде изненадващо лесно и убедително, след като в редовния сезон нещата не изглеждаха идеални за носителя на трофея от 2021-ва. Ефес завърши с 16-12 и бе шести в подреждането, докато тимът от Милано финишира с 19-9, като имаше гордия рекорд от 11 победи на свой терен.

Сега обаче домакинското предимство на старта на серията се оказа без значение.

Шейн Ларкин и Василие Мицич реализираха по 16 т. за истанбулския гранд, а отбраната бе направо шеметна. Да ограничиш такъв съперник до по около една точка на минута...

По MAX Sport 1 HD гледахте как Барселона се наложи над Байерн в своята зала със 77:67, за да вземе аванс от 1-0 в серията.

Четирима играчи допринесоха с над 10 точки за успеха - Брендън Дейвис (19), Никола Миротич и Данте Екзъм (12), Никола Лапровитола (11).

Баварците направиха много силен старт на мача и водеха в края на първата четвърт (20:22), но във втората Барса подреди играта и дръпна с 10 точки на полувремето (43:33). Това се оказа и решаващо за крайния изход.

Владимир Лучич се отличи с 20 точки за гостите.

Днес има още два мача на старта на плейофните серии, които се играят във формат до 3 победи в потенциално 5 двубоя.

В 21 ч Олимпиакос приема Монако (MAX Sport 1 HD), а в 22 часа Реал Мадрид е домакин на Макаби (MAX Sport 2 HD). Очакваме появата на сцената на Александър Везенков, който прави страхотен сезон за гръцкия гранд и се стяга за решаващата част от него.