Реал Мадрид показа ясно кой е шампионът на Евролигата, като победи у дома Баскония с 90:74 в първия мач от серията на четвъртфиналите.

Домакините не изостанаха в резултата в нито един момент, а вие видяхте доминацията им по MAX Sport 2 HD.

Първенецът на Европа водеше със 17 точки в средата на втората четвърт, а до края не даде шанс на баските да се върнат в играта.

Джанан Муса бе най-резултатен с 16 точки, а Венсан Поарие добави 10, но и 7 борби. Маркъс Хауърд вкара 15 за гостите, а за Баскония на добро ниво се представи и българският национал Коди Милър-Макинтайър с 14 точки, 3 асистенции и 4 борби.

Втората среща е отново в Мадрид, в четвъртък от 22 часа, а предаването отново ще е на MAX Sport 2 HD.

В другия мач от вторник вечер Макаби (Тел Авив) изненада като гост Панатинайкос - 91:87, като драмата продължи до последната секунда. Бонзи Колсън вкара 18 точки за гостите, а Матиа Лесор бе най-резултатен за ПАО с 22.

Мач №2 е в четвъртък от 21:15 часа пак в Атина, а предаването ще е на MAX Sport 4 HD.