Реал (Мадрид) се разправи без особени проблеми при гостуването си на Анадолу Ефес във втория кръг на Евролигата. Макар шампионите на турнира да играха мач срещу Далас Маверикс преди броени дни, умора за тях сякаш нямаше и те минаха като на парад край Босфора, за да спечелят със 103:80 срещу турския си съперник в двубой, излъчен пряко по MAX Sport 1 HD.

Интрига имаше единствено в първата четвърт, завършила 26:24 в полза на испанците, след което те започнаха да трупат преднина, увеличаваща се след всяка следваща част - 55:41 на почивката, 80:60 след 30 минути игра и 103:80 след финалната сирена.

Гершон Ябуселе поведе "белите" с 22 точки, Фабиен Козер добави 18, а още четирима други играчи на Реал вкараха поне по 10 точки. Това бяха Факундо Кампацо, забил победния кош срещу Маверикс и реализирал 15 в Истанбул, Марио Хезоня (14), Венсан Поарие (12) и Джанан Муса (10).

Дариъс Томпсън с 20 и Родриг Бобоа с 19 бяха двамата най-добри за турския тим, допуснал втора загуба в два мача, докато шампионите са с пълен актив след също толкова двубои.

Панатинайкос се поздрави с първи успех през сезона след 78:71 срещу Байерн (Мюнхен), като този двубой гледахте по MAX Sport 2 HD.

Гърците поведоха с 23:11 след 10 минути баскетбол в Атина и след това не изпуснаха водачеството в нито един миг от оставащите 30 минути.

Матиас Лесор вкара 16 точки за победата, Джериан Грант се отличи с 14, а Мариус Григонис и Уили Ернангомес съответно с 11 и 10. Леандро Болмаро с 19 бе най-резултатен за баварците.

Другите резултати от четвъртък вечер:

АСВЕЛ - Партизан 62:88

АЛБА (Берлин) - Баскония 86:91

Днес по MAX Sport 1 HD ще бъде предаван Валенсия - Фенербахче (21:30), а по MAX Sport 2 HD - Олимпиакос срещу Барселона (21:15).