Рилски спортист направи впечатляващ обрат в зрелищен финал с Левски, за да спечели с 92:86 и да защити трофея в турнира за Купата на България. Самоковци трябваше да издържат истинска канонада и фантастична успеваемост от тройката на съперника си преди почивката, но след това показаха значително по-ефективна игра, за да вземе отличието за четвърти път в клубната си история.

Зрелищният финал гледахте на живо в ефира на MAX Sport 2 HD.

През първото полувреме “сините” вкараха 11 тройки от 14 опита, но след почивката успеваемостта им от дистанция спадна значително и през втората половина те реализираха само 2 от 14 шута от зоната за три точки.

Още в първата четвърт столичани вкараха 30 точки, за да поведат с две след 10 изиграни минути, след което увеличиха преднината си до почти 10 на полувремето, което дойде при 45:53.

Отлична серия на самоковци ги изстреля начело след пет изиграни минути в третата част - 16:4 и съответно 61:57. Левски успя да се върне в мача и първо да изравни, а после и пак да поведе, за да се стигне до 67:69 преди заключителната четвърт.

В последната десетка в “Арена Ботевград” главните действащи лица за победителите бяха Павлин Иванов и Брендън Браун. Американецът вкара 12 точки, а Иванов добави няколко ключови коша, с които те на практика изведоха своя тим до успеха за втора поредна година - 92:86.

Браун завърши с 28 точки, но отличието за “Най-полезен играч” бе за Иванов, който добави 21. Алекс Симеонов със 17 точки и 10 борби също изигра страхотен двубой, а Трей Портър остана с 12 точки.

Марио Литъл с 30, както и Ивица Радич и Цветомир Чернокожев с по 15 бяха тримата най-резултатни за Левски.