Рилски спортист не допусна изненада и елиминира Академик (Пловдив) в четвъртфиналните плейофи на НБЛ. Видяхте победата на самоковци с 97:76 по MAX Sport 2 HD, а след нея отборът на Людмил Хаджисотиров отстрани пловдивчани с 2:1 успеха - независимо, че загуби първия мач от серията насред "Арена Самоков" в началото на месеца.

Рилецо защити репутацията си на отбора, спечелил редовния сезон, постигайки най-убедителната си победа вкъщи в рамките на последните 4 месеца.

На полувремето домакините водеха с 41:35, а съпротивата на Академик сякаш рухна в последната секунда на третата четвърт, когато Крис Минков вкара кош зад центъра за 72:57.

Димажио Уигинс завърши с дабъл-дабъл за Рилски (17 точки и 11 борби), а силен мач направиха още Чавдар Костов с 18 точки и Йордан Минчев с 14. За пловдивчани Васил Бачев (18 точки), Антъни Гуджино (15 точки) и Кръстомир Михов (12 точки) поддържаха огъня.

На полуфиналите Рилски спортист ще играе срещу Черноморец, който го изхвърли на четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Другата полуфинална двойка е ЦСКА - Балкан. Играе се до три победи от пет мача. Полуфиналите започват на 12-ти май и всяка една среща ще се предава пряко по MAX Sport 2 HD.