Рилски спортист изоставаше с 21 точки разлика, но намери начин да победи Левски при гостуването си в София. Самоковци спечелиха със 78:76, нанасяйки трето поредно поражение на "сините" в двубой, който гледахте пряко по MAX Sport 2 HD.

Добра първа част (22:16) прерасна в още по-силно представяне през втората за столичани и те поведоха с 49:35 в средата на двубоя.

И второто полувреме стартира силно за тях, като именно тогава разликата набъбна до 21 точки при 58:37.

Серия от 17:2 за Рилецо обаче доближи гостите до 54:60, а шест минути преди края те поведоха с 66:64 - за първи път в мача, като след оспорвани заключителни минути се пребориха за четвъртата си победа през сезона и 78:76.

Александър Янев поведе гостите с 16 точки, а Майкълин Скот дебютира с 14 и 7 асистенции

Джон Флорвиъс вкара 19 за домакините, докато Асен Великов реализира 16.