Реал Мадрид укроти Партизан, най-добрия треньор в Европа и 20 200 навиячи в Белград, които дадоха всичко от себе си за победата.

Грандът от Испания изоставаше с 42:54 в третата четвърт, но наниза 16 безответни точки, за да спечели мача от Евролигата с 88:76.

Видяхте драмата в невероятна атмосфера по MAX Sport 2 HD.

Първенецът на континента мина именно през невероятно тежка серия срещу Партизан в четвъртфиналите миналия сезон, за да вдигне титлата. Тогава сърбите поведоха с 2-0 победи, за да загубят с 2-3.

Сега тимът на Желко Обрадович, който беснееше край игрището, отново изпусна голям шанс. А той може да се окаже и последен за квота за плейофите. Партизан е с актив 14-17, на 11-о място. Десетият Валенсия е 14-16 с мач по-малко, а деветият Баскония е 16-15.

Сърбите имат само три оставащи двубоя и вероятно ще трябва да спечелят и трите, за да имат шанс да стигнат до едно от четирите места за допълнителен бараж, който да ги заведе в плейофите.

А именно Баскония все пак остави в играта Партизан, след като загуби гостуването си на Жалгирис със 76:94. Този двубой гледахте по MAX Sport 3 HD.

Така литовският гранд (13-18) също не е извън сметките за класиране в плейофите.