Реал (Мадрид) спечели испанското дерби от вечерта в Евролигата срещу Валенсия.

В мач, който гледахте по MAX Sport 3 HD, Кралете надвиха своя опонент със 76:73.

По този начин Реал продължи да е перфектен от началото на сезона в Евролигата, където вече има 7 победи от изиграни седем мача.

Страхотно представяне на тима, което бе затвърдено със солидно второ полувреме във Валенсия.

Домакините се оттеглиха с аванс от 49:43 на почивката, но Реал спечели третата четвърт с 20:13 и така влезе в последната част от мача с точка аванс.

Валенсия обаче не се предаде и 40 секунди преди края резултатът бе 72:72. Факундо Кампацо обаче се оказа големият герой. Той вкара две точки, а секунди по-късни вкара и двата си наказателни удара, с което даде аванс на Реал от 76:72, а това означаваше и седма поредна победа за Кралете.

В друг мач от вечерта, Анадолу Ефес победи Монако с 89:82. Видяхте го по MAX Sport 1 HD.

Страхотен мач изигра отборът на Цървена Звезда, който постигна доста впечатляваща победа на фона на неубедителния си старт в Евролигата. Гледахте я директно в ефира на MAX Sport 2 HD.

Сръбският гранд разби турския Фенербахче с 87:56, а Милош Теодосич отново поведе своя тим към победата, като бе най-резултатен в мача с 18 точки.

В друг мач от вечерта, Олимпиакос победи Макаби Тел Авив със 79:74. Тази среша излъчихме на живо по MAX Sport 4 HD.