Реал (Мадрид) продължава да преследва големия си враг Барселона на върха в баскетболната Евролига.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD, Кралете надвиха Баскония с 89:74.

По този начин Реал е на второто място в класирането с 15 победи и три загуби, но столичният гранд е с два мача по-малко от лидера Барселона и ще излезе на върха, ако спечели поне един от тях.

Днес Реал имаше тотална доминация над баските си съперници от Баскония, като още с първите три спечелени части, до голяма степен решиха изхода на мача.

На полувремето Реал водеше с 50:35, а с края на третата част преднината достигна 19 точки при 69:50. Макар Баскония да спечели последната част, баските така и нямаха шанс да спрат Реал.

С най-много точки за победителите завърши Гершон Ябуселе, който вкара 17 пункта. За гостите Уейд Болдуин вкара 16.

В друг мач, който MAX Sport 2 HD ви показа, ЦСКА Москва надви АСВЕЛ Лион с 90:83.