Реал Мадрид е само на една победа от класиране за Финалната четворка в Евролигата.

В домакински мач, който гледахте пряко по MAX Sport 2 HD, испанският гранд победи Баскония със 101:90 и вече води в четвъртфиналната серия с 2:0 победи.

Първата четвърт беше много оспорвана и Реал я спечели с 23:21. С добра игра на Венсан Поарие и Факундо Кампацо разликата скочи до шест точки на полувремето - 46:40. Ябуселе и Таварес вдигнаха разликата до над 10 точки след 30 минути игра, а в последната четвърт важна роля имаха Серхио Лул и Габриел Дек.

Най-резултатен за победителите бе Кампацо с 24 точки и 7 асистенции. Ябуселе добави 16 точки, а Серхио Лул завърши с 13. За Баскония Ваня Маринкович отбеляза 20, а българският национал Коди Милър-Макинтайър направи 13 точки, 6 борби и 8 асистенции.

В друг мач от снощи по MAX Sport 4 HD Панатинайкос изравни серията на 1:1 победи срещу Макаби Тел Авив след домакински успех с 95:79.

Гърците направиха фантастична втора четвърт, която спечелиха с 31:11 и оттам дойде голямата разлика.

Най-резултатен за тях бе Костас Слукас с 29 точки, а Иоанис Папапетру добави 15. За израелците най-резултатен бе испанският национал Лоренцо Браун с 18 точки, а Антонис Кливланд добави 12.