Олимпия Милано нанесе четвърта загуба на Реал Мадрид за сезона в Евролигата след 81:76 в своята зала "Форум". Италианците удържаха късния щурм на шампионите на континента, за да запазят победата, а вие видяхте мача по MAX Sport 2 HD.

Шавон Щийлдс с 27 точки и Никола Миротич с 23 бяха лидерите на победителите, докато за Реал Джанан Муса вкара 12. Лидер продължава да е Мадрид с баланс 22-4, а Милано е с 11-15, едва на 12-о място.

Българският национален гард Коди Милър-Макинтайър имаше голяма вечер с екипа на Баскония. Американецът с наш паспорт направи 20 асистенции - рекорд в историята на Евролигата, при победата на отбора му над АСВЕЛ с 94:80. Макинтайър завърши с трипъл дабъл - 11 т. и 11 рибаунда, добавени към историческия брой завършващи пасове. А рекордът бе фиксиран с алейуп подаване към Монеке 2 минути и 14 секунди преди края.

В друг мач, показан по MAX Sport 2 HD, Анадолу Ефес победи у дома Макаби (Тел Авив) със 105:91.

Байерн изненада Партизан в Белград със 79:78 в трилър, а Валенсия загуби в своята зала от Олимпиакос с 65:78.