Реал (Мадрид) продължава перфектното си представяне в Евролигата през новия сезон. "Белите" записаха четвъртата си победа в четири изиграни мача, като това стана факт след 88:71 срещу Олимпия (Милано) у дома в "УизИнк Сентър" в испанската столица.

Този мач гледахте по MAX Sport 2 HD.

На почивката двата тима се прибраха при равен резултат - 42:42, но след това испанците превключиха на по-висока скорост, най-вече благодарение на Серхио Йул и Факундо Кампацо. Испанският ветеран вкара 19 точки (5/10 от тройката), включително и първите 8 точки в последната част, а Кампацо приключи с 12 точки и 10 борби.

Шавон Шийлдс реализира 16 за Милано.

По MAX Sport 3 HD също бе излъчен изключително интригуващ двубой - победата на Олимпиакос с 98:94 след продължение срещу Партизан.

Бившият отбор на Александър Везенков прекъсна поредицата си от две загуби, макар да пропиля преднина от 12 точки през първото полувреме. После нещата се обърнаха и в последната част гърците трябваше да заличават изоставане от 14 точки, след което бяха близо до победата, но тройка със сирената на Джеймс Нънали прати мача в продължение.

Там обаче домакините имаха повече гориво в резервоара и се пребориха за успеха. Никола Милутинов и Алек Питърс с 16 и 15 точки поведоха "червено-белите", докато Зак ЛиДей и Кевин Пънтър бяха най-резултатни за Партизан, съответно с 18 и 17.