Панатинайкос е новият шампион на Европа, след като повали във финала на Евролигата по баскетбол Реал Мадрид с 95:80.

Невероятно второ полувреме на гръцкия тим постави на колене големия фаворит в турнира, а вие видяхте шоуто от Берлин по MAX Sport 2 HD.

ПАО губеше с 11 точки след първата четвърт и с пет на полувремето, но в третата част взе инициативата, поведе за първи път и не пусна педала на газта до края.

Воден от феноменалния Костас Слукас, който бе 100-процентов от игра в стрелбата и 8/9 от линията за фаулове, като завърши с 24 точки, "зеленият" тим на Атина просто подчини могъщия си съперник.

И го детронира от трона, който Реал се надяваше да защити след титлата от 2023-а. За гърците това е седма титла в историята и първа от 2011-а насам.

Слукас заслужено бе избран за MVP на Финалната четворка.

Той е шампион в Евролигата за четвърти пъти, след като има две титли с Олимпиакос и една с Фенербахче.

Матиас Лесор добави 17, а Кендрик Нън завърши с 21 за победителите.

Джанан Муса започна много силно за Реал, но повечето от неговите 15 точки дойдоха до почивката. След нея Мадрид бе неузнаваем, а ПАО напълно заслужи успеха си.

Третото място в турнира е за другия гръцки колос Олимпиакос, победил с 87:84 Фенербахче в мача за бронза.