Панатинайкос стана вторият отбор, взел билет за финалната четворка на Евролигата, която ще се проведе в Берлин.

Гръцкият гранд победи Макаби (Тел Авив) с 81:72 и така спечели серията с 3:2 успеха и намери място сред четирите най-добри баскетболни тима на континента. Видяхте срещата пряко по MAX Sport 2 HD.

ПАО успя да обърне на серията, след като загуби първата среща, след това изостана с 1:2 победи, но спечелените мачове №4 и №5 пратиха гръците напред.

Двата тима изиграха доста равностоен мач, в който решителна се оказа последната четвърт. На полувремето резултатът бе равен - 41:41, а Панатинайкос влезе в последната част от двубоя с аванс от 58:56.

Там обаче всичко започна със серия от 10:2 за гърците, което в крайна сметка се оказа и решаващо за крайния успех с 81:72.

Кендрик Нън бе най-резултатен и отбеляза 26 точки за победителите, докато за Макаби 19 вкара Лоренцо Браун.