Александър Везенков изигра отличен мач, но не успя да спаси Олимпиакос от трета поредна загуба в Евролигата. Този път тимът от Пирея отстъпи със 72:76 на Цървена звезда у дома, а срещата наблюдавахте на живо в ефира на MAX Sport 1 HD.

Българското крило бе най-добрият играч на гърците, ала и това не бе достатъчно за селекцията на Йоргос Барцокас. За пореден път Везенков бе титуляр за своя отбор, завършвайки като най-резултатен не просто за домакините, а в мача въобще.

Везенков бе под пара още от самото начало, като реализира 12 от първите 24 точки на своя тим, а в крайна сметка приключи срещата с общо 20. Националът наниза 3/6 за 2 точки, 4/7 от тройката и 2/2 от наказателната линия. Това не бе всичко, като статистиката му бе допълнена от 8 борби и 2 отнети топки за 33 минути игрово време, постигайки коефициент на полезно действие от 24 пункта - също най-висок от всички в мача.

Иначе гостите от Сърбия водеха през почти цялото време, с изключение на кратки периоди в края на първата и втората част, когато имаха минимална преднина. Везенков обаче не получи особена подкрепа от съотборниците си, като единствено Костас Слукас премина границата от 10 реализирани точки с 18.

Огнен Добрич с 14 и Никола Калинич с 12 бяха най-резултатните за победата на Звезда, която сложи точка на серия от три поредни загуби на белградския тим.

След това поражение Олимпиакос е с баланс от 12-8, докато “звездашите” са на обратния полюс с 8-12.

Шампионът на турнира Анадолу Ефес допусна второ поредно поражение, отстъпвайки като гост на Зенит в Санкт Петербург след 67:76. Този двубой бе излъчен на живо по MAX Sport 2 HD.

Руснаците се върнаха на победния път, след като преди седмица отстъпиха у дома на Монако със 77:86.

22 точки на Василие Мицич не стигнаха на истанбулския тим, докато за Зенит Алекс Поатрие бе най-добър с 21, Джордан Мики добави 15, а Били Барън приключи с 13. По този начин тимът от Петербург вече е с баланс 13-7 и измести Олимпиакос от четвъртото място във временното класиране на турнира.