Турнирът за баскетболната Купа на България стартира с изненада, а вие видяхте по MAX Sport 2 HD как носителят от последните два сезона Рилски спортист си събра багажа още на четвъртфинал. Победи го Черноморец - 82:78 след продължение, което е изненада на фона на очакванията за това кой е фаворит за трофея в целия минитурнир.

Но като моментна форма, отборът на Васил Евтимов никак не бе приеман за аутсайдер в конкретния двубой, защото влезе в него с осем поредни шампионатни победи. Последната от тази серия бе именно над този съперник в Самоков.

Джордан Тъкър наниза 22 точки за Черноморец, а Георги Боянов се отличи с 16 и 17 борби. За загубилия тим Александър Янев вкара 16.

Във втория за деня мач Левски не допусна изненада и победи Берое с 85:78, като едва в последните две минути се стигна до сериозна интрига. Тогава тимът от Снтара Загора намали изоставането си до 5 точки, но не успя да обърне резултата.

На полуфинала в сряда от 18:00 часа (по MAX Sport 2 HD) миналогодишният финалист Левски ще срещне Черноморец.

Другата полуфинална двойка ще бъде определена след мачовете ЦСКА - Спартак (Плевен) и Балкан - Ямбол, по-късно във вторник.

А мачът между победителите от тях е в сряда от 20:15 часа (отново по MAX Sport 2 HD), за да се определи втория финалист.

Финалът е в петък от 19 часа, като ще го предава същият канал.