Реал Мадрид забрави за разочароващата загуба от Монако в Евролигата и се върна към победите с домакински успех срещу Олимпиакос с 90:85 в 23-ия кръг. Двубоят гледахте пряко по MAX Sport 1 HD.

Голяма роля за победата на испанците имаше босненецът Джанан Муса с 20 точки, 5 борби и 3 асистенции. Той и съотборниците му натрупаха огромна разлика от 17 точки още в първата четвърт, а на полувремето тя скочи до 22.

През втората част обаче Олимпиакос се събуди, възползвайки се от ротациите в отбора на Матео Чус, но Реал не допусна шокиращ обрат.

Марио Хезоня добави 16 точки, а Габриел Дек 14 за победителите. За Олимпиакос най-резултатен бе Костас Папаникулау с 25 точки, а Алек Питърс добави 12.

Така Реал вече има 20 победи и води убедително в класирането. Загубите са 3. Олимпиакос е девети с 12 победи и 11 загуби.

В друг мач от вечерта също по MAX Sport 1 HD Фенербахче победи Виртус Болоня с 88:75 в Турция.

Джонатан Мотли се отчете за победителите с 23 точки и 11 борби, а Скоти Уилбекин добави 15 точки. За италианците най-резултатен бе датчанина Габриел Лундберг със 17 точки.

Фенербахче е пети в таблицата с актив от 14/9, а Виртус Болоня е на третото място с 15/8.

Макаби Тел Авив също постигна домакинска победа - 90:75 срещу Панатинайкос. Видяхте я пряко по MAX Sport 4 HD.

Уейд Болдуин реализира 22 точки за победителите, а Лоренцо Браун добави 14. За гърците най-резултатен бе Панайотис Калайцакис със 17.

В класирането израелците са шести с актив от 13 победи и 10 загуби, а гърците четвърти с 14/9.