Рилски спортист продължава да е непобедим в баскетболното първенство на България, като постигна 12-и пореден успех.

Отборът на Людмил Хаджисотиров разби с 15 точки разлика Балкан Ботевград и то като гост за крайното 83:68 в мач от 13-ия кръг, който можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Рилски натрупа преднина още в началото на двубоя, като поведе с 12:4, а след това и с 23:15 на края на първата четвърт.

Във втората разликата стана 13 точки, но след това падна до шест. Въпреки това преди полувремето Рилски отново заигра силно и водеше с 48:38.

Тимът на Хaджисотиров направи девет поредни точки в началото на третата четвърт и вече знаеше, че ще е краен победител. Играеше освободено и преди последната четвърт водеше с 66:47, след като допусна само девет точки в частта. Балкан спечели последната с 21:17, но това бе крайно недостатъчно.

За домакините това беше трета загуба през сезона при осем успеха и те са трети в класирането с 19 точки, на една зад втория Левски и на пет зад лидера.