Първото издание на Вечното дерби в баскетбола от 2009 година насам завърши с триумф за Левски. "Сините" излъгаха ЦСКА с 95:92 в драма в столичната зала "Универсиада", преминала през продължение, за да бъде излъчен победител.

Срещата гледахте на живо по MAX Sport 2 HD.

Двата тима си размениха водачеството доста пъти, като най-голямата разлика в полза на Левски бе 9 точки при 41:32 преди почивката, а ЦСКА пък поведе с 8 (62:70) след края на третата част.

В последната четвърт драмата бе налице, като множество смени на лидера в резултата доведоха преднина от 4 точки (77:81) в полза на ЦСКА при оставащи 30 секунди. Домакините обаче успяха да изравнят и да пратят мача в продължение след 82:82.

"Червените" се откъснаха напред отново, този път 89:92 минутка преди края на добавеното време

Джон Флорвиъс изведе Левски напред с 93:92 -  а в ситуацията бе отсъдено второ техническо нарушение на Росен Барчовски и той трябваше да напусне залата, а Лъчезар Димитров оформи крайния резултат в полза на своя тим - 95:92.

Златин Георгиев бе най-добър с 20 точки, 11 борби и 9 асистенции за победителите. Флорвиъс пък вкара най-много - 27, докато Димитров и Асен Великов останаха съответно с 15 и 14.

Дерил Оуенс с 25, Зейн Ноулс с 22 и Джордан Калахан със 17 бяха топреализатори за ЦСКА.