Реал победи Валенсия с 96:86 в Мадрид след продължение в 21-ия кръг на Евролигата. Мачът гледахте по MAX Sport 2 HD.

"Кралския клуб" взе второ поредно домакинство по този начин след изумителните четири продължения при успеха над Анадолу Ефес шест дни по-рано.

Валенсия стигна до продължението след много късна тройка на Джаред Харпър за 82:82, но след това Реал беше категоричен с 14:4 в допълнителните минути.

Най-резултатен за победителите бе Факундо Кампацо с 19 точки и 7 асистенции. Валттер Таварес също беше впечатляващ с 18 точки и 19 борби, а Серхио Лул завърши с 16 точки. За "прилепите" Брендън Дейвис реализира 19 точки, а Крис Джоунс 17.

Реал остава убедителен лидер в Евролигата с 19 победи и 2 загуби, а Валенсия е на 11-ото място с 10 успеха и 11 поражения.

В друг мач от снощи по MAX Sport 1 HD Панатинайкос победи убедително Монако в своята зала - 88:63.

Матиа Лесор бе най-резултатен с 23 точки, а Кендрик Нън добави 21. За французите най-резултатен бе литовецът Донатас Мотеюнас с 13 точки.

В класирането гърците са четвърти с актив от 13/8, докато Монако е осми с 11/10.

Фенербахче победи Байерн в Турция с 98:91 след продължение по MAX Sport 2 HD. Скоти Уилбекин се отчете с 30 точки, а Дишон Пиер добави 15. За баварците Силвен Франциско бе най-резултатен с 21 точки.

Турците са пети в класирането с 13 победи и 8 загуби, докато Байерн е 14-и с 8/13.

В друга среща пък Цървена Звезда победи като гост Олимпия Милано със 76:62.