Александър Везенков и Олимпиакос не успяха да поведат с 2-0 в четвъртфиналния плейоф на Евролигата срещу Фенербахче. Гръцките шампиони пропиляха двуцифрен аванс през първото полувреме и в крайна сметка отстъпиха на гостите от Истанбул със 78:82, като по този начин "фенерите" изравниха резултата в серията.

Срещата от Пирея гледахте по MAX Sport 2 HD.

Българският национал отново изигра силен мач, като заедно с Костас Слукас завършиха като най-резултатни с по 18 точки всеки. Везенков допълни статистиката си със 7 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки. Българинът бе безупречен от наказателната линия, откъдето вкара всичките си 11 опита.

Крилото наниза изключителна тройка за край на третата част, но по-късно в мача пропусна от дистанция при 76:78 и оставащи 14 секунди до края на двубоя.

Гостите от Истанбул заслужиха успеха си с изключително резултатна последна четвърт, в която нанизаха цели 31 точки.

Карсън Едуардс поведе турците с 16 точки, докато Найджъл Хейс-Дейвис и Джонатан Мотли добавиха по 15 всеки.

Следващата седмица серията се мести в Истанбул. Играе се до 3 победи от 5 мача.