Черноморец победи лидера в редовния сезон Рилски спортист със 79:73 (14:21, 28:10, 20:19, 17:23) като гост в Самоков в първия мач от полуфиналната серия между двата отбора в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и поведе с 1:0 успеха.

Двубоят бе излъчван пряко по MAX Sport 2 HD.

В плейофа се играе до три победи от пет възможни срещи, като вторият мач ще се проведе отново в Самоков на 15 май (понеделник), а третият е насрочен за 18 май (четвъртък). Евентуален четвърти и пети двубой ще се състоят съответно на 20 май в Бургас и на 23 май в Самоков. Цялата серия ще върви е ефира на MAX Sport 2 HD.

Джордан Тъкър бе най-резултатен за успеха на Черноморец с 22 точки, 6 борби и 2 асистенции. Георги Боянов реализира 17 точки и 6 борби, а Мунис Туту завърши с 14 точки, 7 борби и 12 асистенции.

За Рилски спортист най-полезен бе Йордан Минчев с 19 точки, 8 борби и 5 асистенции, а по 13 точки отбелязаха Чавдар Костов и Димаджио Уигинс.

В другата полуфинална серия в НБЛ ЦСКА води на Балкан с 1:0 победи.