Черноморец (Бургас) спечели дербито с Рилски спортист със 74:65. Така "акулите", които са сребърен медалист от миналия сезон в Националната баскетболна лига, продължават без загуба и с пълен актив - две победи в два изиграни мача през новия сезон.

Срещата днес гледахте пряко в ефира на MAX Sport 2 HD.

Бургазлии се поздравиха с успеха, макар да играха с ротация от на практика седем баскетболисти. Гостите от Самоков използваха десетима от общо единадесет налични играчи в състава си.

Първата част приключи при 10:17, но до почивката домакините поведоха с 33:27, а след това влетяха ударно във втората половина на мача. В първите седем минути на третата част те вкараха 20 точки срещу само 9 за съперника и дръпнаха с 53:36.

Рилецо се бори до последно и съкрати изоставането си до 5 при малко над три минути до финалната сирена, но нямаше сили за обрат.

Травис МакКонико с 20 точки и 5 асистенции поведе Черноморец към победата, Шон Смит се отличи с 14 точки и 10 борби, а Христо Захариев вкара 11.

Крис Минков с 13 бе най-резултатен за гостите, а Алекс Симеонов направи повторен дебют за клуба с 5.