Отборът на Берое стартира с победа новия сезон в Националната баскетболна лига, мачовете от която можете да наблюдавате в каналите на МАX Sport.

Старозагорци спечелиха с 89:76 гостуването си на Спартак в Плевен в последния мач от първия кръг на НБЛ.

Още в самото начало Берое натрупа преднина от седем точки, която успяваше да поддържа, а двата тима се оттеглиха на почивка при резултат от 42:33 в полза на гостите.

Най-силният период от мача за Спартак бе третата част, която плевенчани спечелиха с 24:18 и се доближиха само на три точки от Берое, но нямаха сили за обрат в мача.

В крайна сметка Берое показа, че е по-класният тим и в последната чсат отново върна комфротния си аванс, за да стигне до крайното 89:76.

За Берое най-резултатен беше Александър Янев с 22 точки, 19 вкара Антон Кук, 14 наниза Обинна Олека, а 11 добави Седариан Рейнс.

Божидар Аврамов отбеляза 14 точки за Спартак Плевен,с 13 се разписа Мартин Маринов, а 12 вкара Димитър Маринчешки.

Гледайте мачове от НБЛ в каналите на MAX Sport.