Барселона за втори път от началото на сезона в Евролигата спечели в Белград, но този път нямаше за съперник някой от сръбските грандове Партизан или Цървена звезда.

Каталунците инфарктно се добраха до 92:90 срещу Макаби (Тел Авив), който домакинства в сръбската столица заради събитията в Израел. Видяхте мача по MAX Sport 1 HD.

Нико Лапровитола бе най-резултатен за гостите с 23 точки, а Уейд Болдуин вкара 19 за Макаби. Още в третия кръг от сезона Барса победи отново с много драматичен епилог Партизан в същата зала.

По MAX Sport 3 HD видяхте победата на Виртус Болоня над гостуващия Фенербахче с 87:79, а най-резултатен за успеха бе Торнике Шенгелия с 15 точки. Джонатан Мотли направи голям мач за турския гранд, но и неговите 25 т. не стигнаха на "фенерите".

И по MAX Sport 4 HD имаше мач от менюто в Евролигата, като Панатинайкос не прости у дома на Валенсия - 90:73.

Със 17 точки тон даде Матиас Лесор, а за гостите, които се събудиха едва след почивката (само 35 т. за първото полувреме), единствен Семи Охелейе мина границата от 10 (завърши с 16).

Още резултати:

Реал Мадрид - АЛБА 99:75

АСВЕЛ - Байерн Мюнхен 100:101 след две продължения.

В класирането води Реал с актив от 9-0, Барселона е с 8-2, а Виртус Болоня е трети със 7-3.