Барселона спечели дербито на кръга в Евролигата, побеждавайки Олимпиакос със 77:68 като гост. Каталунците показаха мускули точно когато трябваше и завършиха мача със серия от 18-2, която им донесе успеха.

Срещата гледахте пряко в ефира на MAX Sport 2 HD.

Испанците играха по-добре от гръцкия си съперник в големи периоди от мача, но пропиляха преднина от 15 точки през втората четвърт, след което трябваше да се потрудят на финалната права, за да си осигурят втора победа в два мача.

Ефективната стрелба от тройката също изигра своята роля - гостите вкараха 15 от 26 опита (57.7%) от разстояние срещу само 28% (7/25) за гръцкия тим.

Никола Лапровитола със 17 точки и Алекс Абринес с 16 бяха отличниците за Барса, докато Томас Уолкъп вкара 14 за Олимпиакос.

По MAX Sport 1 HD пък гледахте победата на Валенсия над Фенербахче със 77:74.

Брандън Дейвис поведе домакините към успеха с 18 точки за само 21 минути, а Крис Джоунс и Дамиен Енгли приключиха съответно с 11 и 10 точки.

Тайлър Дорси и неговите 17 не бяха достатъчни за "фенерите". Скоти Уилбекин добави 14 за гостите от Истанбул, а Найджъл Хейс-Дейвис и Ям Мадар допълниха карето топреализатори, прилкючвайки с 11 и 10 точки.