Барселона спечели за пети път в последните си шест мача в Евролигата - 94:76 срещу гостуващия Партизан (Белград). Испанците отказаха "гробарите" с невероятно силна последна четвърт, в която ограничиха баскетболистите на Желко Обрадович до едва 8 реализирани точки.

Срещата гледахте пряко по MAX Sport 2 HD.

Сърбите имаха надежда, след като рано в последната част намалиха изоставането си до само 4 точки при 74:70, но точно тогава каталунците сякаш превключиха на по-висока скорост и първо реализираха 10 безответни точки - 84:74, а после позволиха на съперника си да вкара само още шест, за да заслужат победата си с разлика от 18.

Нико Лапровитола (17), Уили Ернангомес (15), Рокас Йокубайтис (13) и Джабари Паркър (12) бяха топреализаторите, но сериозен принос имаше и Рики Рубио. Ветеранът, който се върна в Барса след повче от 10 години в НБА, приключи със 7 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Ян Весели вкара 8 срещу бившия си отбор.

Алекса Аврамович наниза 27, но и това не стигна на Партизан. Барса е втори в класирането с 20 победи в 29 мача, докато сърбите са десети с 13-16.

Фенербахче отнесе Валенсия със 118:88, като вкара рекордните за историята на турнира 24 точки в мач, също предаван по MAX Sport 2 HD. Отбелязаните 118 точки пък са клубен рекорд за "фенерите", които бяха поведени напред към успеха от Тайлър Дорси (28 точки и 8 тройки), докато Найджъл Хейс-Дейвис добави 21.

Турците са шести в класирането с 18-11, а Валeнсия е единадесети с 13-16.