Балкан загуби първия си мач след треньорската смяна, която бе извършена в края на миналата година. Тогава Петър Златанович беше уволнен след серия незадоволителни резултати, но и наследникът му - Небойша Кнежевич, не можа да извади шампионите от летаргията.

Днес ботевградчани отстъпиха с 64:69 в гостуването на Рилски спортист, като бяха догонващи в резултата още от първата секунда до края. Нещо повече - те губеха с 37:54 преди началото на последната четвърт, но отпускане в редиците на Рилски, комбинирано със силния изяви на юношата на Балкан Михаил Гавазов, смъкнаха чувствително разликата.

За отбелязване е, че на паркета за началото на финалната част за Балкан бяха петима българи.

В крайна сметка Рилски записа четвърта поредна победа и са трети, докато шампионите са пети в подреждането с актив 8-7. Най-резултатен днес бе Михаил Гавазов с 16 точки, докато за домакините само Алекс Симеонов мина двуцифрената граница, завършвайки с 12.

И този мач, както и всичко по-интересно от сезона в НБЛ, видяхте пряко по MAX Sport 2 HD. А утре в 19:00 ни очаква голямото дерби ЦСКА - Левски - отново директно в ефира на същия канал.