Балкан обърна Левски в Ботевград с 80:74 с продължение, след като изоставаше с до 10 точки в четвъртата част. Така тимът в зелено взе аванс 1-0 в серията от полуфиналите в НБЛ. Видяхте зрелището, изпълнено с оспорван баскетбол, но и много нерви, по MAX Sport 2 HD.

Гостите водеха уверено, но някак изпуснаха преднината си, а елементарни индивидуални грешки разгневиха треньора им Тити Папазов. Крисчън Джоунс изнесе голям мач, като именно той можеше да донесе победата на своите още в редовното време, но бе блокиран секунди преди края и сирената дойде при 67:67.

В продължението Джоунс и Дивон Уошингтън поведоха домакините, за да дойде и победата, която им даде преднина в серията. Вторият мач е пак в Ботевград в събота. Джоунс завърши с 21 точки (плюс 11 борби), а Уошингтън добави 17. Третият американец - Ахмад Рори, записа трипъл-дабъл с 12 точки, 10 борби и 11 асистенции.

За Левски Чавдар Костов държеше съпротивата с 19, а 17 вкара Марио Литъл. След мача Костов бе бесен, като обвини отбора си, че е играл като кадети, като състав от юноши до 16 години, и не е показал хъс за битка. Папазов също бе гневен от поражението и нападна колегата си Небойша Видич с думите, че "прави циркове", а също така го нарече "пумпал".

Очевидно интригата в серията ще е голяма.

Другият полуфинал е Рилски спортист - Спартак (Плевен), а първата среща е в петък от 19 часа по MAX Sport 2 HD.