Анадолу Ефес надигра у дома Виртус Болоня с 99:75 в мач от 21-вия кръг на редовния сезон в баскетболната Евролига. Видяхте срещата по MAX Sport 1 HD.

Дариъс Томпсън поведе победителите с 26 точки в мача, който сложи край на серия от 7 загуби на турския тим. Ефес е 8-13, докато Виртус, който прави много силен сезон, остава трети в класирането с 14-7.

Също по MAX Sport 1 HD видяхте как Партизан се вдигна и обърна резултата след изоставане с 24 точки от Макаби (Тел Авив). Залата в Белград също помогна на момчетата на легендарния Желко Обрадович за победата с 88:79.

Гостите поведоха с 16:0 в началото на мача и с 37:13 във втората четвърт, но Партизан не се предаде. И, невероятно, но в края на третата четвърт вече водеше при 67:64, за първи път в двубоя.

Сърбите са 11-10 за сезона, Макаби е 12-9.

По MAX Sport 2 HD видяхте как Баскония повали в своята зала Олимпиакос с 80:69 и отпразнува подобаващо вечерта, определена като "нощта на Иванович". Треньорът на домакините водеше отбора за 750-и мач в общо четвъртия период начело на баските. Черногорецът се зарадва на хубава победа, а Баскония е с баланс 11-10, какъвто е и този на Олимпиакос след поражението.