Сезонът в Диамантената лига по лета атлетика завърши, като MAX Sport ви направи свидетели на всеки от стартовете със звездно участие, рекордни надпревари и адреналин. Ето го и обзорът на най-интересните акценти от състезанията във веригата за 2021 г.

Старт №9 от календара за годината дойде в Лозана на 23-25 август, като това бе първата надпревара в Швейцария. С втората в Цюрих бе спусната завесата на Диамантената лига.

Ето ги героите на Athletissima 2021 - както се нарича стартът в Лозана, пред пълните трибуни на местния "Олимпийски" стадион:

Надпревара при мъжете на 100 м нямаше, а на 200 м спечели Кени Беднарек. Американецът даде време от 19.65 сек, което бе по това време негово най-добро за сезона. Фред Керли (също от САЩ) остана втори, а Стивън Гардинър от Бахамите бе трети.

Девон Алън спечели за първи път през годината във веригата старт на 110 м, като американецът финишира за 13.07 секунди. Домакинската публика насърчаваше Джейсън Джоузеф (Швейцария), но той остана втори на 4 стотни от победителя.

Мондо Дуплантис остана едва четвърти в овчарския скок (5.62 м), изпреварен от руснака Тимур Моргунов (5.72), и американците Сам Кендрикс и Крис Нилсън (с по 5.82). Нилсън спечели надпреварата.

Шели-Ан Фрейзър постави нов рекорд в Диамантената лига на 100 м при жените - 10.60 сек. Тя изпревари още две представителки на Ямайка на първите три места - Илейн Томпсън и Шерика Джаксън.

Мария Ласицкене преодоля 1.98 м в скока на височина за първата си победа през сезона в Лигата.

А Юлимар Рохас (на снимката горе), венецуелската ексцентрична суперзвезда, спечели тройния скок 15.56 м, което също бе рекорд на Диамантената лига (подобрен по-късно пак от нея).

Нямаше изненада в скока на дължина, където сръбкинята Ивана Спахович спечели третата си победа за годината в сериите с 6.85 м.