Световните шампиони на 100 метра при мъжете и жените, съответно Ноа Лайлс и ШаКари Ричардсън, претърпяха крах в кралската дисциплина от финалите на Диамантената лига в Юджийн, щата Орегон.

Елитната надпревара гледахте в ефира на MAX Sport 2 HD.

Американецът Крисчън Колман надбяга сънародника си Лайлс с време от 9.83 секунди, с което изравни най-доброто постижение в света за сезона.

Ричардсън пък остана едва четвърта при дамите, където триумфира Шерика Джексън от Ямайка с 10.70 секунди.

В състезанието на 1 миля победител очаквано стана Якоб Ингебритсен. Норвежецът, който е абсолютна звезда в дисциплината, финишира за 3:43.73 минути, поставяйки третото най-бързо време в историята.

Олимпийският шампион в щафетата 4х400 метра Рай Бенджамин (САЩ) пък спечели на 400 метра с препятствия. Той стори това за 46.39 секунди, изпреварвайки Карсен Вархолм и давайки най-добрия резултат в света за сезона.

Днес е и вторият ден от финалите в Юджийн, а прякото предаване е от 22:00 по MAX Sport 1 HD.