Двукратният световен шампион на 200 метра Ноа Лайлс демонстрира великолепна форма по-малко от месец преди планетарния шампионат в Будапеща.

Пряко в ефира на MAX Sport 2 HD aмериканецът спечели надпреварата на Диамантената лига в Лондон с нов най-добър резултат в света за сезона от 19.47 секунди (1.6 м/сек). С този резултат той подобри и рекорда на турнира, който до момента се държеше от легендата Юсейн Болт с 19.76 сек от далечната 2008 г.

Суперзвездата на Ботсвана в спринта Лециле Тебого също направи блестящо бягане и освен лично постижение от 19.50 секунди, постави и нов рекорд на Африка в дисциплината.

Голямата надежда на домакините за силно представяне Зарнел Хюз оправда очакванията на хората по трибуните на Олимпийския стадион в Лондон и постави нов национален рекорд от 19.73 секунди за третата позиция.

Екшън имаше и в спринта на 100 метра при жените.

Носителката на сребърен и бронзов световен медал Мари-Жозе Та Лу спечели с нов рекорд на турнира от 10.75 секунди (1.2 м/сек). 34-годишната атлетка от Кот д'Ивоар прати в историята предишното върхово постижение на петкратната световна шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс от 10.77 сек, поставено през 2013 г.

Световната шампионка на 200 метра от Доха 2019 и любимка на домакините Дина Ашър-Смит завърши втора с 10.85 секунди, а настоящата планетарна шампионка на половин обиколка и водачка в световната ранглиста за сезона на 100 метра с 10.65 сек Шерика Джаксън (Ямайка) финишира трета с 10.94 сек.