Чиста победа с 3:0 (25:15, 25:13 и 25:21) постигнаха волейболните националки на България в първия си мач от Лигата на нациите на родна земя. В “Арена Армеец” селекцията на Лоренцо Мичели не даде гейм на Доминиканската република след наистина убедително представяне.

Мачът бе излъчен директно в ефира на MAX Sport 3 HD.

Mария Йорданова изигра фантастичен мач за българките и зaби 22 точки. Нася Димитрова и Мирослава Паскова пък се отличиха с по 10.

В първата част България не остави никакво съмнение в превъзходството си, повеждайки с 20:8, за да затвори гейма с 10 точки разлика - 25:15. Вторият гейм също започна ударно и “лъвиците” се откъснаха напpед с 14:5, а след това сякаш окончателно пречупиха съперника и след 25:13 поведоха с 2:0.

Последната част отново бе под български контрол и макар гостенките да се доближиха само на точка при 20:19, до обрат не се стигна, а победата бе за българските волейболистки след 25:21 и силен завършек на този гейм.

Гайла Гонсалес реализира 10 точки за Доминикана.

В петък пред нашите момичета ще има доста по-трудно препятствие - Бразилия. Това бе трета победа в девет мача за България.