Европейският шампион Сърбия записа втората си поредна победа на тазгодишния шампионат на Стария континент.

След 3:1 над Белгия, този път сърбите сразиха Украйна в "Арена Краков" с 3:0 - 27:25, 26:24, 25:21, като мачът продължи общо 96 минути.

Представянето бе слабо спрямо първата победа над Белгия, но достатъчно убедително.; Александър Атанасиевич бе най-резултатен с 16 точки, а Урош Ковачевич добави 13. За украинците Олег Плотницки наниза 12 точки. Неговият отбор записа първа загуба след успеха си над Гърция ден по-рано.

Актуалният шампион Сърбия стартира победоносно на Евроволей (резултати)

Другият мач от Група "А" бе единственият, който влезе в пет гейма. Португалия изненада Белгия с 3:2 (25:23, 25:22, 20:25, 18:25, 15:13) и й нанесе второ поредно поражение. 22 точки за победителите вкара Александре Ферейра, а на белгийците не стигнаха 23-те точки на Сам Деру.

В групата на България Италия не допусна изненада и постигна категорична победа над Беларус в Острава с 3:0 - 25:18, 25:15, 25:15. Най-резултатен за победителите бе Джулио Пинали с 15 точки, а за съперника Давискиба се отчете с осем.

Домакинът Чехия също започна с успех в нашата група и то до някъде изненадващ. Острава се зарадва на победа срещу Словения с 3:1 гейма (26:24, 25:18, 14:25, 25:19).

В група "D" Германия очаквано разгроми Хърватия в Талин с 3:0 - 25:20, 25:13, 25:19. Звездата Георг Гроцер завърши с 16 точки за германците, а за "шахматистите" Филип Сестан бе най-резултатен с осем.

В другия мач от тази група Франция не допусна изненада срещу Словакия и също победи с 3:0 (25:22, 25:20, 25:19). Големият лидер на "петлите" Ървин Нгапе реализира 17 точки, а за словаците Петър Михалович се отчете с 16.

Най-оспорвано бе в Група "C", където в Тампере вече има два отбора с пълен актив след два мача. След като шокира Русия, Турция се справи и с отбора на Испания след 3:1 гейма (25:16, 29:31, 27:25, 25:23). Адис Лагумджиа отново бе най-резултатен за южните ни съседи с 21 точки. Топ реализатор на мача обаче бе испанeцът Алваро Рубио с една повече.

В другия мач от групата Нидерландия очаквано постигна втората си победа и респективно нанесе втора загуба на Северна Македония - 3:0 (25:22, 25:18, 25:22). Вутер Тер Маат вкара 22 точки за "лалетата", а за македонците Георги Георгиев завърши с 13 точки.

Ето и програмата за събота:

14 ч. Испания - Финландия

16 ч. Словакия - Естония

17 ч. Черна гора - Словения (пряко по Max Sport 1)

17:30 ч. Нидерландия - Русия

18:30 ч. Белгия - Гърция

19 ч. Хърватия - Латвия

20 ч. Беларус - Чехия

21:30 ч. Сърбия - Полша (пряко по Max Sport 1)

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол за мъже в каналите на Max Sport