Италия е новият европейски шампион по волейбол при мъжете, след като победи на финала Словения в петгеймов мач - 22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11.

Срещата в Катовице продължи 2 часа и 24 минути, като италианците се оказаха с по-здрави нерви в тайбрека.

Даниеле Лавия завърши с 21 точки за победителите, Алесандро Микиелето добави 17.

Словенците не успяха отново да стигнат до титлата и при третото си явяване на финал в последните 4 турнира. Титлата е общо седма за Италия, като единствено СССР/Русия има повече със своите 13. Последното злато за "Скуадра Адзура" дойде преди 16 години.

Освен всичко италианците оформиха златен дубъл на континента. Преди по-малко от месец жените станаха също първи на Евроволей 2021.

Полша разби Сърбия и се окичи с бронз на Евроволей

По-рано в неделниия ден Полша спечели бронзовите медали след 3:0 (25:22, 25:16, 25:22) над детронирания европейски шампион от миналото първенство Сърбия.

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол за мъже в каналите на Max Sport HD