България все пак успя да се поздрави с победа на световното първенство по волейбол. Воденият от Лоренцо Мичели тим надви с 3:0 Казахстан в последния си мач от груповата фаза и така ще завърши на предпоследното пето място в крайното класиране.

Националките триумфираха срещу непретенциозния съперник след 25:18, 25:22 и 25:18, а победата гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Капитанът на нашите Елица Атанасийевич се отличи с 15 точки, докато Нася Димитрова реализира 11, а Татяна Никитина бе най-добра за противниковия тим със своите 11 точки.

Българките се откъснаха нарпед в резултата рано - първо с 10:6, а после и със 17:8, за да поведат с гейм преднина след 25:18. По-оспорвана втора част отново завърши с български успех - 25:22, а още един път 25:18 сложи точка на спора.

Казахстан приключва на шесто място с пет загуби в пет мача.