Женският национален отбор на България по волейбол загуби с 0:3 гейма от САЩ в турнира Лига на нациите. Мачът беше излъчен пряко по MAX Sport 1 HD.

Родните националки отстъпиха със 17:25, 22:25, 22:25 в отделните геймове.

Така България допусна пета загуба от общо шест мача в турнира, като четири от тях дойдоха при резултат 0:3.

Не бе изненада, че българките допуснаха поражение и от олимпийските шампионки, особено на тяхна територия в Тексас.

Все пак българките изиграха силен втори и трети гейм, като до последно се държаха на малко изоставане от своите опонентки, но в крайна сметка загубиха с 0:3.

Най-резултатна за България стана Ива Дудова с 11 точки (4 блока, 1 ас и 24% ефективност в атака). Капитанката Мирослава Паскова завърши с 8 точки, а Мария Йорданова и Мария Кривошийска се отчетоха с по 7.

Турнирът за България продължава с нови два мача в Тексас, които са срещу Сърбия и Германия, като отново ще имнате възможност да ги гледате пряко по MAX Sport 1 HD.