Българският национален отбор по волейбол за жени загуби с 0:3 гейма от Япония на турнира в Лигата на нациите, който тази седмица се играе във Филипините - 20:25, 16:25, 23:25. Срещата можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD.

Така момичетата на Лоренцо Мичели записаха втора поредна загуба там след 0:3 срещу олимпийските шампионки САЩ ден по-рано.

Днешната загуба за "лъвиците" бе пета в общо шест мача от надпреварата, което им отрежда 14-о място с актив от две точки. Японките бяха лидерки в класирането преди този двубой и остават такива, като вече имат шест победи в шест срещи.

България далеч не игра слабо днес, особено в първия и третия гейм, когато имаше възможности да ги спечели. Конкретно в първия имаше аванс от 17:14, но след това японките влязоха в серия на сервис и измъкнаха частта. В третата нашите момичета се задържаха близо в резултата, но накрая отсъден двоен удар не им позволи да изравнят.

Японките демонстрираха обичайната си добра игра в защита и тактически професионализъм, който определено е на много по-слабо ниво в тима на Лоренцо Мичели.

За нашите все пак предстоят още два мача във Филипините срещу на теория по-удобни съперници. В събота от от 6 часа сутринта играем с Канада, а в неделя по същото време с Белгия. И двата мача ще вървят пряко по MAX Sport 3 HD.