България излиза срещу Италия в третия си мач от група В на Европейското първенство по волейбол за мъже.

Срещата е в Острава от 16,45 ч на националния празник 6 септември, като предаването ще е по MAX Sport 1 HD.

Сблъсъкът е реално за първото място в групата, тъй като и българи, и италианци, стартираха с по две победи.

Волейболистите ни надиграха Черна гора с 3:0 и драматично с 3:2 спечелиха срещу домакините от Чехия. Така България е втора в класирането с 5 точки.

България срази Чехия в страхотна драма на Евроволей

Италия спечели два пъти с по 3:0 срещу аутсайдерите Черна гора и Беларус, за да има актив от 6 т. Успех днес на нашите може да ги прати пред прекия съперник за върха в групата, а това да стигне и за първото място преди елиминациите.

След този двубой, българите срещат Словения във вторник от 17 часа и в същия час в четвъртък играят срещу Беларус. И двата мача ще се предават по MAX Sport 1 HD.

Жокер за нашите е селекционерът Силвано Пранди, като едва ли има някой, който познава по-добре италианския съперник. Особено в този му изменен вид, след като половин дузина играчи бяха оставени извън състава, за да вземат ваканция след Олимпиадата в Токио, където тимът игра четвъртфинал.

Може да се каже, че Италия не е най-добрият възможен съперник исторически за българите, като в последните 10 сблъсъка с тях имаме една победа.

През юни ни надиграха драматично с 2:3 в Лигата на нациите и са в серия от пет последователни успеха срещу нашия състав.

По-късно днес Беларус и Словения ще играят в другия двубой от нашата група В, като срещата е от 20 часа по MAX Sport 1 HD.