Вакъфбанк е финалист във волейболната Шампионска лига при жените след драматична вечер в Истанбул и "златен гейм", пратил в другия полюс на емоциите Фенербахче. Гледахте как "фенерите" спечелиха с 3:0 основната част от турското дерби и битката, но загубиха войната, по MAX Sport 1 HD.

Тимът с треньор Джовани Гуидети - бивш селекционер на България, издържа на огромното напрежение, натрупано срещу отлично игралите домакини в реванша. Вакъфбанк бе спечелил първия двубой с 3:1, но с 25-14, 25-20, 28-26 само за около час и половина, Фенербахче обърна нещата - 3:0 и, според правилата на турнира, това значи - "златен гейм". В него с 15-11 надделяха гостите, а Гуидети и компания празнува второ поредно класиране на финал в Шампионската лига.

Миналият бе загубен, а общо 7 пъти в последните 12 години Вакъфбанк е бил на мача за трофея (4 пъти го е печелил).

На 22 май съперник ще е Конелиано (Италия), където също има българска връзка. Христина Вучкова играе за този тим и в Любляна, където е големият сблъсък, за нас ще е двойно по-интересно.

В четвъртък пък предстоят и двата полуфинални реванша в мъжката Шампионска лига. Защитаващият титлата си тим на ЗАКСА (Полша) взе отличен аванс от 3:0 срещу сънародниците си от Ястжембски, които бяха в една група с родния волейболен шампион Хебър. Ако искат да стигнат поне до златен гейм, гостите не могат да си позволят да загубят повече от един гейм срещу шампионите.

Мачът ще може да гледате от 21:00 часа в четвъртък вечер по MAX Sport 1 HD.

От 21:30 часа по MAX Sport 2 HD капитанът Матей Казийски и Тренто ще опитат да си осигурят място във финала, след като спечелиха с 3:2 като гост срещу Перуджа първия мач.