Бългрският национален отбор по волейбол записа втора загуба от началото на турниа Лига на нациите.

В мач, който наблюдавахте по МAX Sport 3 HD, момчетата ни отстъпиха с 2:3 гейма (20:25; 25:22; 16:25; 25:20 10:15) от Германия.

Така след поражението от Сърбия на старта на турнира, сега нашите паднаха и от Бундестима.

Все пак подмладеният роден тим показа доста силен волейбол и успя да докара мача до решителен пети гейм, в който обаче по-големият опит на нашия опонент се оказа решаващ.

Спечелените два гейма от нашия тим също така означаваха и първа точка в актива ни.

Двата тима си размениха по два гейма, като всичко започна със силна част за немците, които още в началото на първия гейм натрупаха преднина от пет точки, оказала се достатъчна за крайното 25:20.

България обаче отговори подобаващо в най-равностойния и драматичен гейм. В неговия край резултатът бе 22:22, но докосване на мрежата от Цимерман, единичен блок на Алкес Грозданов и атака на Мартин Атанасов ни донесоха успеха с 25:22.

В третия гейм отборът ни бе тотално разпилян и загуби с 16:25, но това не смути момчетата ни, които показаха коренно различно лице в четвъртата част и с 25:20 пратиха мача в тайбрек.

За съжаление в него немският капитан Кристиан Фром поведе отбора си към успеха, който дойде с 15:10.

С най-голям актив за България бе Александър Николов с 23 точки ( 2 блока, 1 ас). Мартин Атанасов завърши със 17 точки ( 3 блока, 1 ас). Алекс Грозданов добави 8 точки (3 блока).

Тази вечер Лигата на нациите за България продължава, като от 23 часа по MAX Sport 3 HD ще може да гледате мача ни срещу световния шампион Полша.