Украйна е на четвъртфинал на волейболното световно първенство, след като изненадващо убедително отмести от пътя си Нидерландия с 3:0 (25-16, 25-19, 25-18). Победата е за историята - за първи път украинците попадат сред най-добрите осем тима в шампионат на планетата.

И е напълно заслужено, след като отборът, влязъл в първенството без да се класира за него, а заел мястото на Русия, изглежда съвсем на мястото си в компанията на най-силните. Видяхте шоуто по MAX Sport 2 HD.

Стената на блокада бе основният коз на украинците, те спряха с нея цели 12 пъти нидерландската атака. Иля Ковалов направи четири блока, добави и три аса директно от начален удар, а общо завърши с 12 точки и имаше голям принос за успеха. Василий Тупчи записа 14 т., а Олех Плотницки реализира 11.

За съперника диагоналът и основно оръжие в атака Абдел Азис Нимир този път бе сравнително тих - 10 точки.

Украйна си спечели правото да срещне Словения в Любляна на четвъртфинала - изключително сложна задача.

В късния мач Франция изненадващо мъчно победи Япония с 3:2 (25-17, 21-25, 26-24, 22-25, 18-16) и си осигури място на четвъртфинал срещу Италия.