България победи Канада с 3:0 в Лигата на нациите при жените във волейбола, а вие видяхте страхотния спортен старт на уикенда по MAX Sport 3 HD.

"Лъвиците" взеха три оспорвани гейма срещу съперника във Филипините - 26-24, 25-22, 25-21, като във всяка една от частите екшънът и преследването в точките бяха налице.

България обаче показа здрави нерви и класа, за да вземе втората си победа в турнира за годината, както и първа с 3:0.

Съставът на италианеца Лоренцо Мичели бе победил Нидерландия още в първия уикенд на надпреварата. Последваха няколко тежки загуби с 0:3 - от Сърбия, Турция, Япония...

Но дойде моментът да се усмихнем, а и в отбора признаха, че тепърва очакват най-добрите ни игри. Следва мач с Белгия в неделя в 06:00 ч (отново по MAX Sport 3 HD), а от 28 юни двубоите идват в София - там ще срещнем Доминиканската република, Италия, Бразилия и Полша.

И трите гейма минаха през гонитба и нашите на моменти изоставаха, а ключов като че се оказа вторият. При 13:17 изглеждаше, че канадските момичета ще изравнят за 1-1 гейма.

Но с накъсване на играта от Мичели и отлични изяви на блокада, българките постепенно наваксаха, за да стигнат до 21:21. Това сякаш даде психологически превес на отбора ни и той не само затвори гейма, но спечели и третия.

Така с два успеха и пет поражения България е 13-а в класирането от общо 16 отбора в турнира.

Мария Йорданова записа 15 точки за победата, а Мирослава Паскова добави 14. С 12 се отличи Силвана Чаушева, Нася Димитрова реализира 11, включително три на блокада.